25 ژانویه 2020
ژانویه 25, 2020

بلیچینگ دندان

ژانویه 25, 2020 0 دیدگاه

بلیچینگ دندان

بلیچینگ دندان : لبخند زیبا تاثیر بسیار زیادی بر روی مخاطب دارد به همین دلیل اکثریت افراد به دنبال روش هایی برای زیبا کردن دندان هستند. سفید بودن رنگ دندان و درخشش آن منجربه افزایش زیبایی لبخند می شود و روش های طبیعی و پزشکی برای سفید کردن دندان ها و بهبود رنگ دندان وجود دارد.  ( دندانپزشک لرستان )

روش های خانگی یا سنتی که برای سفید کردن دندان وجود دارد به طور معمول نیاز به زمان طولانی برای نتیجه گیری دارند و باید به طور مرتب روش مدنظر را انجام داد.

روش های خانگی اغلب برای افراد خوشایند نیستند زیرا روند بسیار طولانی دارد به همین دلیل درصد کمی از افراد به سمت چنین روش هایی می روند.

برخی افراد از خمیر دندان ها و پودرهای سفید کننده دهان استفاده می کنند اما مواد بهداشتی دندان دارای درصد بسیار بالایی از مواد ساینده هستند که لایه ای از روی مینای دندان برمی دارند ، در نتیجه مخرب هستند.

بهترین روش برای تغییر رنگ دندان و بهبود آن ، انجام بلیچینگ می باشد.

بلیچینگ دندان برای افرادی مناسب است که به دنبال سفید شدن دندان در کوتاه ترین زمان ممکن هستند و دندان هایشان فرم خوبی دارد اما بد رنگ است.

تغییر رنگ دندان

به مرور زمان استفده زیاد برخی از مواد غذایی باعث می شود تا رنگ دندان ها زرد یا کمی کدر شوند.

تغییر رنگ دندان امری طبیعی است و نمی توان از آن جلوگیری کرد اما روش هایی برای بهبود رنگ دندان وجود دارد.

بلیچینگ برای افرادی مناسب تر است که فرم دندان ها و ظاهر دندان هایشان مناسب است و افرادی که دچار ناهنجاری های یا آسیب های دندانی هستند بهتر است از روش هایی چون لمینیت دندان ، کامپوزیت دندان یا دیگر روش های اصلاح طرح لبخند استفاده کنند.

درباره بلیچینگ دندان

ماده اصلی سفید کردن دندان یا بلیچینگ ، پراکسید هیدروژن است که باعث اکسید شدن رنگدانه های رسوب کرده بین هرم های مینایی دندان شده و آن ها را از بین می برد و در نتیجه رنگ دندان ها سفید می شود.

سفید شدن دندان پس از بلیچینگ ، بستگی به جنس دندان و نوع رنگدانه های رسوب شده آن دارد.

بلیچینگ بر روی دندان های پرشده ، پوسیده ، دندان های دارای روکش و نواحی زرد ناشی از تحلیل لثه تاثیری ندارد.

برای انجام بلیچینگ حتماً با یک دندانپزشک صحبت کنید زیرا در برخی از افراد ، انجام بلیچینگ نیازمند جرمگیری دندان و برساژ نیز می باشد.