25 ژوئن 2019
ژوئن 25, 2019

جراحی بینی باز

ژوئن 25, 2019 0 دیدگاه

جراحی بینی باز

جراحی بینی باز یکی از تکنیک های جراحی بینی می باشد که جهت دسترسی به ساختمان کلی بینی برش هایی روی کلوملا ایجاد خواهد شد و تغییرات برای داشتن بینی زیبا و متناسب با دیگر اجزای چهره ایجاد خواهد شد. ( جراح بینی )

جراحی بینی با هدف رفع ایرادات ظاهری بینی و در عین حال حفظ عملکرد تنفسی بینی انجام می شود.برای رفع این ایرادات برش هایی در داخل یا خارج بینی زده می شود تا پوست از ساختمان بینی جدا گردد.

دو تکنیک در جراحی بینی وجود دارد که تفاوت اصلی آن ها در ایجاد برش ها می باشد که انتخاب یکی از این دو روش با توجه به نوع و ساختار و آناتومی بینی توسط جراح بینی تعیین خواهد شد.

جراحی بینی به روش باز
به دلیل تسلط کامل و وسعت دید جراح در جراحی بینی به روش باز ، اولیت بیشتر جراحان می باشد و قادر به برطرف کردن ایرادات بینی هستند.

برش ایجاد شده در این تکنیک از جراحی بینی حدود ۲ میلی متر روی کلوملا ایجاد خواهد شد.

مزیت جراحی بینی باز
مزیت این تکنیک این است که جراح بینی دارای دید و تسلط کامل است و قدرت مانور بیشتری روی ایرادات بینی خواهد داشت.
قادر به اصلاح غیر قرینگی و پیوند غضروف و گرافت گذاری خواهیم بود.
نکته ای باید ذکر نمود این است که دوره نقاهت جراحی بینی باز بیشتر از روش دیگر می باشد به این خاطر که پوست از ساختمان بینی جدا شده در نتیجه تورم بینی نیز بیشتر خواهد بود.
با این وجود اکثر جراحان بینی این تکنیک را انتخاب می نمایند به این خاطر که تغییرات را با کنترل بالایی انجام خواهند داد.

جراحی بینی به روش بسته
تکنیک دیگر جراحی بینی بسته است، برای دسترسی به ساختمان بینی ابتدا برش ها داخل سوراخ های بینی ایجاد خواهد شد و پوست بینی توسط ابزار مخصوصی از ساختار کلی بینی جدا خواهد شد.

یکی از معایب جراحی بینی بسته این است که دسترسی جراح بینی به ساختمان کلی به خصوص به نوک بینی محدود می باشد.

این روش جراحی بینی مناسب افرادی است که در قسمت نوک بینی خود ایرادی ندارند و به طور کلی انتظار تغییرات چشمگیری را روی بینی خود ندارند.

قابل ذکر است که برش ایجاد شده روی پره های بینی هیچ ربطی به روش های جراحی بینی ندارد و با هدف کوچک و متقارن کردن سوراخ های بینی انجام می شود.

اقدامات قبل از جراحی بینی باز
مصرف دارو های منعقد کننده خون بر بیهوشی تاثیر گذار خواهد بود. بنابراین تا دو هفته قبل از جراحی بینی ، از مصرف داروهایی نظیر آسپرین ، ویتامین E ، روغن ماهی ، جینسینگ و ویتامین C خودداری نمایید.
از دو هفته قبل از جراحی بینی مصرف خوراکی هایی چون ادویه کاری ، سرکه ، هلو ، آلو ، گوجه ، خیار و توت را کاهش دهید.
از دو هفته قبل از جراحی بینی ، استعمال دخانیات و مصرف هرگونه مشروبات الکلی ممنوع می باشد.
چنانچه سابقه بیماری خاصی دارید یا داروی خاصی مصرف می کنید حتما پزشک خود را در جریان بگذارید؛ چرا که ممکن است لازم باشد به دستور پزشک مصرف برخی از دارو ها را قطع کنید.
بعد از جراحی بینی ، تا زمانی که گچ به روی بینی قرار دارد ، نمی توانید استحمام کنید؛ به همین دلیل شب قبل از جراحی استحمام نمایید.
از ۸ ساعت قبل از جراحی ، ناشتا باشید و چیزی میل نکنید. چرا که در حین عمل معده باید خالی باشد.
روز جراحی خانم ها بدون آرایش و آقایان بدون ریش و سبیل به محل جراحی مراجعه نمایند.
در صورت داشتن لاک ، قبل از جراحی آن را پاک نمایید.
بعد از جراحی بینی ، ممکن است بر اثر دارو های بیهوشی به طور کامل هوشیار نباشید، بنابراین حضور یک نفر به عنوان همراه الزامی می باشد.
در صورت استفاده از لنز ، قبل از جراحی حتما آن را از چشم خود خارج کنید.
افراد مسن تر در صورت داشتن دندان های مصنوعی، باید قبل از جراحی آن را از دهان خود خارج کنند.
روز عمل از لباس راحت ، گشاد و دکمه دار استفاده کنید تا بعد از عمل بینی به راحتی قابل تعویض باشد.
نیم ساعت قبل از عمل بینی در محل جراحی حضور داشته باشید.
به همراه داشتن مدارک پزشکی مربوطه در روز جراحی الزامیست.
روش چسب زدن بینی
در عمل رینوپلاستی ، اسکلت و غضروف بینی دست خوش تغییراتی خواهند شد و پوست از استخوان بینی جدا می شوند. از این رو فضای خالی بین پوست و اسکلت غضروف بینی ایجاد خواهد شد؛ به همین منظور فرد بعد از جراحی بینی موظف به استفاده از چسب بینی می باشد. همچنین استفاده از چسب ، موجب کاهش تورم بینی خواهد شد.

انتخاب بهترین جراح بینی
یکی از مهم ترین اقدامات قبل از جراحی زیبایی بینی انتخاب بهترین جراح بینی می باشد ، چرا که در نتیجه و فرم نهایی بینی بسیار تاثیر گذار می باشد.