25 ژانویه 2020
ژانویه 25, 2020

جراحی بینی فانتزی

ژانویه 25, 2020 0 دیدگاه

جراحی بینی فانتزی

جراحی بینی فانتزی : جراحی زیبایی بینی یا اصطلاحا رینوپلاستی ، یکی از جراحی های زیبایی پرطرفدار در سرتاسر جهان می باشد که ایران نیز در این باب جزو پیشتازان می باشد.

( متخصص جراحی زیبایی بینی )

به طور کلی جراحی بینی با هدف بهبود وضعیت ظاهری بینی و افزایش زیبایی چهره انجام می گیرد ؛ این کار از طریق حذف ایرادات و نقائص موجود در ظاهر بینی نظیر قوز موجود بر روی پل بینی ، محقق می گردد.

بزرگ بودن بیش از حد بینی ، افتادگی نوک آن ، قوزدار بودن بینی و غیره همگی جزو عواملی هستند که موجب کاهش اعتماد به نفس شده و فرد را به انجام جراحی زیبایی بینی ، ترغیب می کنند.

نقش جراح در جراحی بینی

باید خاطر نشان نمود که کسب بهترین و ایده آل ترین نتایج از جراحی بینی با انتخاب یک جراح بینی مجرب و ماهر تحقق می یابد.

در غیر این صورت ، نه تنها نتیجه جراحی بینی رضایت بخش نخواهد بود ؛ بلکه ممکن است انجام این جراحی با عوارضی برای بیمار همراه باشد.

از این رو انجام تحقیقات لازم در راستای انتخاب بهترین جراح بینی ، امری ضروری می باشد.

انواع بینی

یکی از شایع ترین سوالاتی که افراد در هنگام مراجعه به جراح بینی می پرسند ، این است که کدام فرم از بینی برای من مناسب تر است ؟

برای اطلاع از پاسخ این پرسش در ابتدا به این مسئله می پردازیم که چند نوع بینی وجود دارد :

به طور کلی ، بینی ها دارای دو نوع گوشتی و استخوانی می باشند که تفاوت آن ها در میزان ضخامت پوست بینی و غضروف های آن است.

بینی های گوشتی : دارای غضروف های ضعیف و پوست ضخیمی می باشند ، از این رو غضروف این نوع بینی ها توان تحمل پوست ضخیم را نداشته و در نتیجه نوک این نوع از بینی ها افتاده است.

جراحی بینی فانتزی ، به هیچ عنوان برای افرادی که بینی گوشتی دارند قابل انجام نمی باشد ؛ چرا که در بینی فانتزی کاری هایی ایجاد می گردد که پوست کلفت بینی های گوشتی اجازه مشخص شدن آن را نخواهد داد.

بینی های استخوانی : درست برعکس بینی های گوشتی می باشند ، این بینی های از غضروف محکمی برخوردار بوده و پوست ظریفی دارند.

با توجه به ویژگی هایی که برای بینی های استخوانی برشمردیم ، می توان گفت که این نوع از بینی ها بهترین بینی برای جراحی زیبایی بینی می باشند و قابلیت جراحی به انوع مدل های طبیعی ، فانتزی و نیمه فانتزی را دارند.

ویژگی های بینی فانتزی

ویژگی بارز این فرم از بینی ، سر بالا بودن آن است به طوری که زاویه بین لب بالا و نوک بینی ؛ در بینی فانتزی 105 درجه یا حتی بیشتر می باشد.

در پشت بینی های فانتزی ، قوس نسبتا زیادی ایجاد می شود که موجب عروسکی به نظر رسیدن چهره می شود.

لازم به ذکر است که ایجاد قوس زیاد در پشت بینی ، منجر به غیرطبیعی شدن چهره خواهد شد.

نتیجه جراحی بینی فانتزی

به دلیل قوس زیاد موجود در بینی فانتزی و سربالایی بودن آن ، افراد به محض دیدن شخصی که جراحی بینی فانتزی انجام داده ؛ متوجه این که بینی وی جراحی شده ، خواهند شد ؛ لذا افرادی که با این موضوع مشکلی نداشته و حتی به آن تمایل نیز دارند ، بینی فانتزی فرم مناسبی برای آن ها است.

ولی افرادی که دوست دارند ، ظاهر طبیعی بینی و همینطور صورت آن ها حفظ شده و نتیجه جراحی بینی در صورت شان مشهود نباشد ؛ بهتر است بینی خود را به فرم طبیعی ، جراحی کنند.

نکاتی در مورد جراحی بینی فانتزی

یکی از مهم ترین ارکان در جراحی بینی فانتزی این است که ، فرم بینی فانتزی برای افرادی مناسب خواهد بود که کوچک شدن بینی با سایر اجزای چهره آن ها هماهنگی و هارمونی داشته و سبب برهم خوردن تناسب صورت آن ها نشود.

از این رو افرادی که صورتی کوچک با اجزایی ظریف دارند  ، گزینه مناسبی برای جراحی بینی به فرم فانتزی هستند.

اما افرادی که صورت های بزرگی دارند و اعضای چهره شان نیز بزرگ است ، نباید بینی خود را به فرم فانتزی جراحی کنند و بهترین مدل برای آن ها بینی طبیعی می باشد ، چرا که یک بینی ایده آل می بایست علاوه بر نداشتن ایرادات ظاهری ، بیشترین تناسب را با اجزای صورت داشته باشد.

دکتر محمد لاجوردی با تسلط بسیار زیادی که بر اصول ریاضی و زیبایی شناسی دارند ، مناسب ترین فرم بینی را به مراجعین خود پیشنهاد می کنند.

کلام آخر

توصیه ما به افراد این است که از انجام جراحی زیبایی بینی انتظاراتی واقع گرایانه و منطقی داشته باشند و هرگز بر جراحی بینی خود به یک فرم خاص پافشاری نکنند ، زیرا طبق اصول زیبایی شناسی هرچه اجزای صورت افراد به شکل طبیعی شان نزدیک تر باشد زیباتر خواهند بود.