18 مارس 2020
مارس 18, 2020

جراحی پلک

مارس 18, 2020 0 دیدگاه

جراحی پلک

نوعی از جراحی زیبایی که انجام آن موجب بهبود برخی از ایرادات موجود در پلک همچون افتادگی پلک ها می شود، جراحی پلک است که در اصطلاح به آن بلفاروپلاستی می گویند.( متخصص گوش و حلق و بینی )

برای انجام این جراحی زیبایی لازم است تا چربی ها، عضلات و پوست اضافی موجود در پلک ها حذف شوند که میزان حذف آن ها به شدت ایرادات موجود در پلک های فرد بستگی دارد.

هنگامی که سن افراد افزایش می یابد، پلک های آن ها کش آمده و عضلاتی که وظیفه حمایت از پلک ها را دارند تضعیف می شوند.

بروز چنین تغییراتی در پلک ها ممکن است منجر به تجمع چربی اضافی در ناحیه بالا و پایین پلک ها شده و مشکلاتی همچون برآمدگی در زیر چشم ها، افتادگی پلک های فوقانی، فرورفتگی یا خمیدگی در ابروها و غیره را برای فرد ایجاد نماید.

وجود ایرادات ذکر شده در پلک ها نه تنها موجب مسن تر به نظر رسیدن چهره افراد می شود بلکه وجود فرورفتگی های زیاد و متعدد در ناحیه اطراف چشم می تواند موجب کاهش دید شخص شود. با انجام بلفاروپلاستی می توان مشکلاتی که منجر به ایجاد اختلال در دید و بینایی افراد شده اند را رفع کرده و به چشم ها ظاهری جوان تر و نافذتر بخشید.
آیا جراحی پلک برای من مناسب است؟

برای اینکه بدانید بلفاروپلاستی مناسب شما است یا خیر، ابتدا باید توقعات خود از جراحی زیبایی پلک را مشخص کرده و نسبت به مزایا و معایب آن آگاهی کامل داشته باشید، جراحان پلک می توانند این اطلاعات را در اختیارتان قرار دهند.

در صورتی که انجام جراحی زیبایی پلک قادر به تحقق توقعات شما می شد می توانید برای انجام این جراحی زیبایی اقدام نمایید.

البته افراد باید به ابن نکته توجه داشته باشند که مبتلا نبودن به عفونت های شدید چشمی و سایر بیماری های مرتبط با چشم و داشتن حداقل 18 سال سن از اولین شرایط لازم برای انجام بلفاروپلاستی می باشد.
جراحی پلک با بی حسی

دکتر محمد ارمی ، متخصص گوش و حلق و بینی ، جراح پلاستیک صورت و بینی ، جراحی زیبایی پلک را تحت بی حسی موضعی در داخل مطب انجام می دهند و پس از انجام آن نیز بیماران نیاز به بستری ندارند.

لازم به ذکر است در شهر کاشان تنها دکتر محمد ارمی ، جراحی زیبایی پلک را تحت بی حسی موضعی انجام می دهند.
آمادگی برای جراحی پلک

قبل از اینکه زمان مشخصی برای بلفاروپلاستی مشخص شود می بایست جلسه مشاوره ای برای بیمار تعیین شده و موراد زیر مورد بررسی قرار گیرد:

انتظارات بیمار: افراد باید با جراح پلک خود گفتگوی صادقانه ای پیرامون توقعات و انگیزه های خود از انجام این جراحی زیبایی داشته باشند. پس از ذکر انتظارت، پزشک به شما خواهد گفت که جراحی پلک برای شما مناسب است یا خیر.
سابقه پزشکی: در جلسه مشاوره، پزشک سوالاتی در رابطه با سوابق بیماری تان خواهد پرسید و شما در صورت ابتلا به بیماری هایی همچون تیروئید، خشکی چشم، تیروئید، آلرژی، گلوکوما و مشکلات این چنینی موظف به طرح آن ها با پزشک خود هستید. پزشک همچنین در رابطه با مصرف مکمل های گیاهی، ویتامین ها، داروها، دخانیات و الکل از شما سوال خواهد کرد.

دوره نقاهت جراحی پلک

دوران نقاهت جراحی زیبایی پلک ، طولانی نبوده و بیماران پس از گذشت مدت زمان کوتاهی می توانند به انجام فعالیت های روزانه خود بپردازند .

جراحی پلک ، جراحی ساده و ایمن بوده که نیاز به بستری در بیمارستان ندارد.

تورم و کبودی ، از عوارض طبیعی جراحی بلفاروپلاستی بوده و در تمامی بیماران رخ داده و با مرور زمان برطرف می شود ؛ بیماران می توانند با رعایت نکات و مراقبت های بعد از جراحی پلک ، به این مدت زمان تسریع بخشند .

افرادی که جراحی زیبایی پلک انجام داده اند ، نگران باقی ماندن جای اسکارهای ناشی از عمل پلک می باشند ؛ در این باره باید ذکر شود که جای بخیه های عمل بلفاروپلاستی ، به تدریج کم رنگ شده و در نهایت از بین می رود .
عوارض جراحی پلک

تمامی جراحی ها با خطرات و عوارض خاص خود همراه خواهند بود ، اما میزان بروز عوارض پس از انجام جراحی ، بسته به میزان مهارت و تجربه جراح بسیار کاهش می یابد ؛ در رابطه با جراحی زیبایی پلک ، باید ذکر شود که این عمل جراحی بسیار ایمن بوده و انجام آن سبب بروز عوارض در بیماران نمی شود ، تنها ممکن است شاهد بروز کمی تورم و کبودی در آن ها باشیم که آن نیز جای نگرانی نداشته و به مرور زمان برطرف می شود .

مواردی هم چون عفونت ، غیرقرینگی ، درد شدید و غیره از عوارض جراحی زیبایی پلک می باشند ، که احتمال بروز آن ها در صورت انجام جراحی زیبایی پلک توسط جراح بی تجربه افزایش می یابد ، بنابراین در انتخاب جراح پلک بسیار دقت کنید .
هزینه جراحی پلک

عوامل متعددی همچون تجربه جراح پلک ، میزان ایرادات پلک ها و غیره بر تعیین هزینه جراحی پلک تاثیر گذارند.جراحی پلک

افراد باید در نظر داشته باشند که جراحی پلک پایین به دلیل حساسیت و سخت تر بودن آن، هزینه بیشتری نسبت به جراحی پلک بالا دارد.