25 ژانویه 2020
ژانویه 25, 2020

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

ژانویه 25, 2020 0 دیدگاه

مراقبت های بعد از ماموپلاستی

مراقبت های بعد از ماموپلاستی : جراحی ماموپلاستی ، به منظور کاهش سایز سینه ، زیبایی و تناسب اندام بانوان انجام می گیرد. یکی از عوامل تاثیر گذار در نتیجه مثبت جراحی ماموپلاستی ، انجام صحیح مراقبت های بعد از ماموپلاستی ، می باشد ؛ به همین دلیل ما در این مقاله به معرفی مهم ترین نکات بعد از ماموپلاستی می پردازیم. ( جراح سینه در مشهد )

نکات و مراقبت های بعد از ماموپلاستی

استفاده از کمپرس یخ و گرم ، به کاهش تورم و کبودی بیماران پس از انجام ماموپلاستی کمک می کنند ؛ اما بیماران باید توجه کنند سینه بیماران پس از ماموپلاستی تا مدتی بی حس می باشد ، این بی حسی باعث آسیب رساندن کمپرس یخ و گرم به سینه بیماران نشود.
بیماران باید تا سه روز اول بعد از جراحی ماموپلاستی ، از کمپرس یخ و سپس از کمپرس گرم استفاده کنند.
مصرف ویتامین ث ، به کاهش تورم و کبودی پس از جراحی ماموپلاستی کمک می کند.
بیماران بعد از انجام جراحی ماموپلاستی ،جهت جلوگیری از وارد شدن فشار به سینه ها باید از خوابیدن بر روی شکم و پهلو خود خودداری کرده و بر روی پشت بدن و به طور طاق باز بخوابند ؛ هم چنین توصیه می شود در حین استراحت و خواب دو بالش در زیر سر خود قرار دهند ؛ زیرا این کار به کاهش تورم و درد کمک می کند.
استراحت مطلق ، برای افرادی که ماموپلاستی انجام داده اند ممنوع می باشد ؛ زیرا احتمال لخته شدن خون را افزایش می دهد لازم به ذکر است بیماران باید تا مدتی از انجام فعالیت های سنگین نیز اجتناب کنند.
به بانوانی که جراحی ماموپلاستی ، انجام داده اند توصیه می شود در رژیم غذایی خود به وفور میوه جات ، سبزیجات و ماهی قرار دهند.

نکات بعد از جراحی ماموپلاستی

مصرف ادویه و نمک ، باعث افزایش تورم و کبودی در بیماران می شود ؛ به همین دلیل توصیه می شود بیماران تا مدتی این موارد را از رژیم غذایی خود حذف کنند.
بیمارنی که جراحی ماموپلاستی ، انجام داده اند در صورت احساس درد باید پس از اجازه از پزشک معالج خود اقدام به مصرف مسکن کنند.
پزشک برای بیماران سوتین طبی مخصوص ، تجویز می کنند ؛ که استفاده از آن ضروری می باشد و بانوان نباید نسبت به آن بی تفاوت باشند.
مصرف الکل و سیگار ، باعث طولانی شدن دوره نقاهت جراحی ماموپلاستی می شود ؛ به همین دلیل بیماران باید از مصرف این موارد تا مدتی اجتناب کنند.
بانوانی که جراحی ماموپلاستی انجام داده اند ، باید دقت کنند تا مدتی از مصرف داروهایی که باعث انعقاد خون می شود ، منع شده اند ؛ زیرا آن ها احتمال شروع خونریزی در بیماران را افزایش می دهند.