26 ژوئن 2019
ژوئن 26, 2019

مرغ مینا را اینگونه اموزش دهید

ژوئن 26, 2019 0 دیدگاه

مرغ مینا را اینگونه اموزش دهید

مرغ مینا به نظر من بعد از کاسکو از نظر هوش بهترینه.حتی شاه طوطی و امثاله هم هوشی مثل مرغ مینا ندارند. این پرنده اغلب از هند و پاکستان وافغانستان وارد ایران میشه. اما هندی ها از نظر هوش بهترند. مرغ مینا بر خلاف کاسکو که وابستگی خاصی به صاحبش دارد آنچنان به صاحبش وابسته نیست ولی این نکته را هم باید بگم که پرنده ی حساسی است و رفتار صاحبش را در مورد خودش درک میکنه.

در مورد هوش این پرنده همین بس که اگه شما چیزی هم به اون یاد ندید مرغ مینا فقط با شنیدن صدای دیگر پرندگان می تونه اون صدا ها را تقلید کنه و پرندگان دیگر را به شک بندازه.

برای همین ابتدا باید بهتون بگم که اگه مشغله ی زیاد دارید و می خواهید از این پرنده نگهداری کنید قید این کار را بزنید،چون کاسکو و مرغ مینا هوش فوق العاده ای دارند و باید در دوران اولیه(۴-۶ماه) زندگی خوب به اونا رسیدگی کرد تا بشه از هوششون به نحو احسن استفاده کرد.

در کل باید توی حداکثر اون شش ماه اول زندگی خوب با اون کار کرد. تا می تونید اونا در دست بگیرید و نوازش کنید و به اون غذا بدید و توی همین حین با اون صحبت کنید.حرف زدن با مرغ مینا باید با تکرار فراوان همراه باشه.

کلمات هم باید با یک تون مشخص و یک لهجه تکرار بشند. روی این نکته تاکید میکنم که بهترین موقع برای آموزش صحبت کردن به مرغ مینا و امثاله وقتیه که آنها گرسنه اند و شما بهشون غذا می دید.اگه اونا را شرطی کنید و با ادا کردن هر کلمه به اونا پاداش بدید راندمان بهتری می گیرید.

مرغ مینای نر با استعداد تر نسبت به ماده است و راه شناسایی اونا هم خیلی سادست و اون اینه که مرغ مینای نر سق سیاهی داره(سقف دهانش سیاه است).

مرغ مینا یک همه چیز خواره ولی دانه های مخلوط پلت(پارس) هم برای آنها مخصوصاً در هنگام جوجه بودنشان به کار میره که اشکال عمده اش اینه که باعث میشه تا فضله ی مرغ مینا با بوی بدی همراه بشه.